C28000 H62 Материал месинг PDF
Описание на продуктите
Изборът между C26000 (патронен месинг) и H62 (китайски стандартен месинг) представлява критична точка за вземане на решение в спецификацията на месинговата сплав за индустриални приложения. Този изчерпателен анализ разглежда фундаменталните разлики, характеристиките на ефективността и пригодността за приложение на тези две широко-използвани месингови сплави на световните пазари.
C26000, управляван от стандартите ASTM, представлява западния подход към месинговата металургия с акцент върху устойчивостта на корозия и формоспособността. H62, следвайки китайските GB стандарти, дава приоритет на механичната якост и обработваемост при оптимизирани разходни точки. Разбирането на тези различия е от съществено значение за инженерите, специалистите по доставки и професионалистите в производството, работещи в днешните глобализирани вериги за доставки.
Глобална пазарна позиция
| Регион | Основен стандарт | Най-често срещаният клас месинг | Характеристики на пазара |
|---|---|---|---|
| Северна Америка | ASTM | C26000, C36000 | Високопроизводителни-приложения |
| Европа | EN, DIN | CW508L, CW617N | Производство,-фокусирано върху качеството |
| Източна Азия | JIS, GB | H62, H68, C2600 | Акцент върху обемното производство |
| Югоизточна Азия | Смесен (ASTM/GB) | C26000, H62 | Пазари,-чувствителни към разходите |
| Близък изток | ASTM/EN | C26000, CW508L | Инфраструктурни проекти |
| Латинска Америка | ASTM | C26000 | Индустрии за добив на ресурси |
Анализ на химичния състав
Подробно сравнение на състава
| елемент | C26000 (ASTM B36) | H62 (GB/T 5231) | Въздействие върху свойствата |
|---|---|---|---|
| Мед (Cu) | 68.5 – 71.5% | 60.5 – 63.5% | Устойчивост на корозия, проводимост, пластичност |
| Цинк (Zn) | Баланс (28,5 – 31,5%) | Баланс (36,0 – 39,0%) | Сила, твърдост, намаляване на разходите |
| Олово (Pb) | По-малко или равно на 0,07% | По-малко или равно на 0,08% | Подобряване на обработваемостта |
| желязо (Fe) | По-малко или равно на 0,05% | По-малко или равно на 0,15% | Увеличаване на якостта, намаляване на работоспособността |
| Алуминий (Al) | – | По-малко или равно на 0,01% | Дезоксидация, повишаване на якостта |
| Калай (Sn) | – | По-малко или равно на 0,20% | Подобряване на устойчивостта на корозия |
| Арсен (As) | По-малко или равно на 0,02% | – | Устойчивост на децинкификация |
| Фосфор (P) | По-малко или равно на 0,02% | По-малко или равно на 0,01% | Дезоксидиращ агент |
Анализ на композиционното въздействие
Разликата от 8-10% в съдържанието на мед между тези сплави създава каскадни ефекти в техните профили на свойства:
По-високо съдържание на мед (C26000):
Повишена устойчивост на корозия в морска и атмосферна среда
Превъзходна електрическа и топлопроводимост
Подобрена пластичност за сложни операции на формоване
По-добри характеристики на спояване и заваряване
По-високи разходи за материали поради премията за мед
По-високо съдържание на цинк (H62):
Повишен добив и якост на опън
Подобрена обработваемост поради подобрено образуване на стружки
По-добри характеристики при гореща работа
Намален разход на материали
Леко компрометирана устойчивост на корозия

Сравнение на механичните свойства
Свойства на опън при стайна температура
| Собственост | C26000 (отгрят) | C26000 (H04) | H62 (отгрят) | H62 (твърд) | единици |
|---|---|---|---|---|---|
| Якост на опън | 300-380 | 410-540 | 315-390 | 440-540 | MPa |
| Граница на провлачване (0,2%) | 75-140 | 275-380 | 105-165 | 285-395 | MPa |
| Удължение | 60-68 | 15-25 | 50-65 | 8-20 | % |
| Твърдост (HV) | 60-85 | 115-145 | 70-95 | 125-155 | HV |
| Модул на еластичност | 110 | 110 | 105 | 105 | GPa |
| Сила на умора (10^7 цикъла) | 140 | 180 | 145 | 190 | MPa |
Температурно-зависими свойства
| температура | Собственост | C26000 | H62 | единици |
|---|---|---|---|---|
| -40 градуса | Якост на опън | 420 | 435 | MPa |
| 20 градуса | Якост на опън | 340 | 355 | MPa |
| 100 градуса | Якост на опън | 315 | 325 | MPa |
| 200 градуса | Якост на опън | 280 | 285 | MPa |
| 300 градуса | Якост на опън | 245 | 240 | MPa |
Формиращи характеристики
| Операция за формиране | Рейтинг C26000 | Рейтинг H62 | Коментари |
|---|---|---|---|
| Дълбоко рисуване | Отличен (5/5) | Добре (4/5) | C26000 superior за сложни форми |
| Огъване | Отличен (5/5) | Много добър (4/5) | И двете са подходящи за тесни радиуси |
| Въртене | Отличен (5/5) | Добре (4/5) | C26000 се предпочита за тънкостенни-части |
| Студена позиция | Много добър (4/5) | Отличен (5/5) | H62 superior за крепежни елементи |
| Навиване на резба | Добре (3/5) | Отличен (5/5) | H62 много по-добро покритие на повърхността |
| Щамповане | Отличен (5/5) | Много добър (4/5) | И двете са отлични за фини детайли |
Физични и топлинни свойства
Сравнение на физическите свойства
| Собственост | C26000 | H62 | единици | Значение |
|---|---|---|---|---|
| Плътност | 8.53 | 8.40 | g/cm³ | Съображения за тегло |
| Точка на топене | 915-940 | 905-925 | степен | Температура на обработка |
| Температура на ликвидус | 940 | 925 | степен | Параметри на леене |
| Температура на солидус | 915 | 905 | степен | Термична обработка |
| Електрическа проводимост | 28% ИСАК | 26% ИСАК | % | Електрически приложения |
| Топлопроводимост | 120 | 109 | W/m·K | Разсейване на топлината |
| Коефициент на термично разширение | 20.5 | 20.8 | 10⁻⁶/K | Стабилност на размерите |
| Магнитна пропускливост | 1.0 | 1.0 | μ/μ₀ | Не{0}}магнитни приложения |
Параметри на термична обработка
| Процес | Параметър | C26000 | H62 | единици |
|---|---|---|---|---|
| Отгряване | температура | 425-650 | 450-650 | степен |
| Отгряване | време | 0.5-3 | 0.5-2 | часове |
| Гореща работа | Температурен диапазон | 600-800 | 650-850 | степен |
| Намаляване на студената работа | Преди отгряване | 85% | 80% | % |
| Размер на зърното (отгрят) | ASTM | 5-7 | 4-6 | Номер |
Анализ на устойчивост на корозия
Сравнение на ефективността на околната среда
| Околна среда | C26000 Производителност | H62 Производителност | Скорост на корозия (μm/година) |
|---|---|---|---|
| Атмосферен (градски) | Отлично | добре | C26000: 2-5, H62: 5-8 |
| Атмосферни (морски) | Отлично | Справедливо-Добре | C26000: 5-10, H62: 10-15 |
| прясна вода | Отлично | добре | C26000: 1-3, H62: 3-6 |
| Морска вода | добре | Справедлива | C26000: 15-25, H62: 25-40 |
| Почва (средно) | добре | Справедлива | C26000: 5-15, H62: 10-25 |
| Амонячни разтвори | беден | беден | И двете са податливи на напукване под напрежение |
| Серни съединения | Справедлива | Справедлива | И двете изискват защитни мерки |
Устойчивост на децинкификация
| Тестово състояние | C26000 Резултат | H62 Резултат | Стандартен |
|---|---|---|---|
| ASTM B858 Метод А | Слой<200μm | Layer >200μm | ASTM B858 |
| ISO 6509-1 (24 часа) | Тип 1 (отличен) | Тип 2 (добър) | ISO 6509 |
| Ускорен тест (80 градуса) | Минимална атака | Умерена атака | Вътрешен |
| Полева експозиция (5 години) | Само повърхност | Подповърхностно проникване | Сравнителна |
Характеристики на производство и обработка
Оценка на обработваемостта
| Машинна обработка | Рейтинг C26000 | Рейтинг H62 | Скорост на рязане (m/min) | Сравнение на живота на инструмента |
|---|---|---|---|---|
| Обръщане | Добър (3,5/5) | Отличен (5/5) | C26000: 150-250, H62: 200-350 | H62: 2 пъти по-дълго |
| Пробиване | Добър (3,5/5) | Отличен (5/5) | C26000: 80-120, H62: 120-180 | H62: 1,8 пъти по-дълъг |
| Фрезоване | Добре (3/5) | Много добър (4,5/5) | C26000: 100-180, H62: 150-250 | H62: 1,5 пъти по-дълъг |
| Нарязване на резба | Справедлив (2,5/5) | Отличен (5/5) | C26000: 60-100, H62: 100-150 | H62: 3 пъти по-дълго |
| Повърхностно покритие | Ra 1.6-3.2 | Ra 0,8-1,6 | μm | H62 превъзходен |
Характеристики на заваряване и съединяване
| Метод на присъединяване | C26000 Пригодност | H62 Пригодност | Препоръчителни параметри |
|---|---|---|---|
| TIG заваряване | Отлично | добре | Нисък ток, чист аргон |
| MIG заваряване | добре | Справедлива | Деоксидиран бронзов пълнител |
| Запояване | Отлично | много добре | 750-850 градуса, изисква се поток |
| Запояване | Отлично | много добре | 185-250 градуса, колофонов поток |
| Съпротивително заваряване | много добре | добре | Високо налягане, кратко време |
| Заваряване чрез триене | добре | много добре | Умерено налягане |
Реакция на топлинна обработка
| Лечение | C26000 Отговор | H62 Отговор | Типични параметри |
|---|---|---|---|
| Облекчаване на стреса | Добър отговор | Добър отговор | 250-300 градуса, 1-2 часа |
| Пълно отгряване | Отлично | Отлично | 450-650 градуса, контролирано охлаждане |
| Частично отгряване | много добре | много добре | 350-450 градуса, въздушно охлаждане |
| Възрастово закаляване | Не е приложимо | Не е приложимо | Еднофазни-сплави |
| Усъвършенстване на зърното | възможно | възможно | Контролирана деформация + отгряване |
Конкретна-производителност на приложението
Матрица на индустриалните приложения
| Индустриален сектор | Приложение | Предпочитание C26000 | Предпочитание H62 | Критерии за избор |
|---|---|---|---|---|
| Архитектура | Обков на вратата | ★★★★★ | ★★★ | Външен вид, устойчивост на корозия |
| Архитектура | Обков за прозорци | ★★★★★ | ★★★ | Устойчивост на атмосферни влияния, формоспособност |
| Автомобилна | Радиаторни ядра | ★★★★ | ★★★★★ | Цена, топлопроводимост |
| Автомобилна | Горивна система | ★★★★★ | ★★★ | Устойчивост на корозия |
| електроника | Съединители | ★★★★★ | ★★★ | Проводимост, надеждност |
| електроника | Топлоотводи | ★★★★ | ★★★★★ | Съотношение-разходи и ефективност |
| морски | Хардуер на витлото | ★★★★★ | ★★ | Устойчивост на морска вода |
| морски | Обков на палубата | ★★★★★ | ★★★ | Устойчивост на корозия |
| ВиК | Клапанни тела | ★★★★ | ★★★★★ | Обработваемост, цена |
| ВиК | Фитинги за тръби | ★★★★★ | ★★★ | Устойчивост на децинкификация |
Производителност в специфични приложения
| Приложение | Критични свойства | C26000 Предимства | H62 Предимства |
|---|---|---|---|
| Гилзи | Формоспособност, здравина | Доказано военно наследство, възможност за дълбоко изтегляне | Ценова-ефективна за спортни боеприпаси |
| Компоненти на лампата | Проводимост, устойчивост на корозия | Превъзходна атмосферна устойчивост | По-ниска цена за приложения на закрито |
| Часовникови механизми | Прецизност, стабилност | Стабилност на размерите, фина обработка | Ценова-ефективност за механизми за движение |
| Музикални инструменти | Акустични свойства, обработваемост | Традиционен избор, отлично оформяне | Ценово предимство за студентски инструменти |
| Декоративен хардуер | Външен вид, издръжливост | Превъзходно представяне на открито | Приложения на закрито, голям{0}}обем на производство |
Икономически съображения и съображения за веригата на доставки
Фактори за анализ на разходите
| Разходен компонент | C26000 Въздействие | H62 Въздействие | Типична разлика |
|---|---|---|---|
| Суровина | По-високо съдържание на мед | По-ниско съдържание на мед | H62: 15-25% по-ниска |
| Обработка | Стандартни тарифи | Подобрена обработваемост | H62: 10-20% по-ниска |
| Вторични операции | Стандартен | Намалено покритие | H62: 5-15% по-ниска |
| Контрол на качеството | Стандартен | Стандартен | Сравними |
| Транспорт | Стандартен | Стандартен | Сравними |
| Обща произведена цена | Базово ниво | Намалена | H62: 12-20% по-ниска |
Характеристики на глобалната верига за доставки
| Регион | C26000 Наличност | H62 Наличност | Време за доставка | Качествена последователност |
|---|---|---|---|---|
| Северна Америка | Отлично | Ограничен | 2-4 седмици | Много високо |
| Европа | Отлично | Умерен | 3-6 седмици | Много високо |
| Китай | добре | Отлично | 1-2 седмици | високо |
| Югоизточна Азия | добре | Отлично | 2-3 седмици | Добър-Висок |
| Индия | Умерен | добре | 4-6 седмици | Умерен-Добър |
| Бразилия | добре | Ограничен | 6-8 седмици | добре |
Пазарни ценови тенденции (5-годишен исторически)
| година | Индекс на цените на медта | C26000 Относителна цена | H62 Относителна цена | Ценова разлика |
|---|---|---|---|---|
| 2019 | 100 | 100 | 82 | 18% |
| 2020 | 95 | 96 | 79 | 17% |
| 2021 | 125 | 126 | 104 | 17% |
| 2022 | 135 | 137 | 113 | 18% |
| 2023 | 115 | 116 | 96 | 17% |
Стандарти и спецификации
Сравнение на международни стандарти
| Стандартно тяло | C26000 Обозначение | H62 Еквивалент | Обхват | Регионална употреба |
|---|---|---|---|---|
| ASTM (САЩ) | C26000 | – | Спецификация на материала | Северна/Южна Америка |
| EN (Европа) | CW508L | – | европейски стандарт | Европейски съюз |
| JIS (Япония) | C2600 | C2680 | Японски индустриален | Япония, Югоизточна Азия |
| GB (Китай) | – | H62 | китайски гражданин | Китай, развиващи се пазари |
| IS (Индия) | – | Подобно на H62 | индийски стандарт | Индия, околните региони |
| ABNT (Бразилия) | NBR еквивалент | – | Бразилски стандарт | Бразилия |
Сравнение на спецификациите за качество
| Тестови параметър | Изискване C26000 | Изискване H62 | Метод на изпитване |
|---|---|---|---|
| Химичен състав | ASTM B36 | GB/T 5231 | ICP-OES, XRF |
| Свойства на опън | ASTM B36 | GB/T 228 | Универсално тестване |
| Размер на зърното | ASTM E112 | GB/T 6394 | Металографски |
| Качество на повърхността | ASTM B36 | GB/T 8888 | Визуално, размерно |
| Толерантност към размерите | ASTM B36 | GB/T 4423 | Прецизно измерване |
| Устойчивост на корозия | ASTM B858 | GB/T 10119 | Ускорено тестване |
Заключение и препоръки
Изберете C26000, когато:
Устойчивостта на корозия е от първостепенно значение
Естетичният външен вид е от решаващо значение
Изисква се дълбоко изтегляне или сложно формоване
Електрическата проводимост е важна
Очаква се излагане на морска или сурова атмосфера
Дългосрочната-надеждност оправдава първокласните разходи
Изберете H62, когато:
Оптимизирането на разходите е основна грижа
Включват се-машинни операции с голям обем
Изискванията за механична якост са умерени
Приложение на закрито или в контролирана среда
Необходима е гъвкавост на веригата за доставки
Ефективността на обработката оказва влияние върху общите разходи
Нашата фабрика
Ние сме специализирани в предоставянето на широка гама от материали, включително чиста мед (C11000), месинг (C26000, C28000) и фосфорен бронз, налични в различни форми като ленти, листове, тръби и намотки. Оборудвани с усъвършенствани валцоващи мелници, линии за непрекъснато леене и оборудване за прецизно нарязване, ние предлагаме напълно адаптивни размери, температури (от меко закалени до напълно твърди) и повърхностни покрития (мелница, светла, четка), за да отговорим на специфичните изисквания на клиента. Нашата интегрирана операция-от топене и сплавяване до крайна проверка-осигурява пълна проследимост и последователност. Сертифицирани по международни стандарти като ISO 9001, ние прилагаме строг SPC контрол на качеството на всеки етап. Моля, не се колебайте да се свържете с нас по всяко време за подробна информация и технически оферти. Поща:sales@gneemetal.com

Опаковка на продукта
Нашата система за експортно опаковане е специално проектирана за медни продукти с висока-стойност, като използва много-пластова индустриална-защита. Стандартният процес включва: опаковане на продукта с VCI (Vapor Corrosion Inhibitor) хартия за ефективно предотвратяване на корозия от солена пръска по време на морски транспорт; вмъкване на подсилени дървени валове във вътрешните диаметри на бобината и прикрепване на високо{4}}пластмасови протектори за ръбове за предотвратяване на повреда на ръбовете; сигурно закрепване на целия пакет към IPPC-маркирани фумигирани дървени палети с напречна стоманена лента за структурна цялост; и накрая, запечатване на опаковката изцяло с водоустойчив стреч фолио, за да се осигури устойчивост на влага и прах. Всички опаковки са ясно маркирани с транспортни етикети и предупреждения за безопасност и съчетани с персонализирани планове за товарене, увеличават максимално използването на контейнерното пространство.





